URBÁRSKE POZEMKOVÉ SPOLOČENSTVO
 LIPTOVSKÁ PORÚBKA


Úvod
História
Dokumenty
Predstavenstvo
Aktuality
Obchodovanie
Obstaravanie
Legislatíva
Fotogaleria
Napíšte
Chata
Kontakt

Ochrana osobných údajov

Obec Liptovská Porúbka
Liptovská Porúbka

Kataster na internete
Kataster na internete

Ministerstvo pôdohospodárstva
Ministerstvo pôdohospodárstva

Legislatíva
Vyhľadávanie predpisov
 


Chata pod Slemäňom


Chata
Chata pod Slemäňom


Pod majestátnym vrchom Slemä, nad poľanou Brtkovica, v nadmorskej výške cca 1100 metrov je postavená zrubová chata. Chata je majetkom Urbárskeho pozemkového spoločenstva Liptovská Porúbka. Postavená bola v rokoch 1999–2003.

Charakteristika chaty

 • tri izby (jedna na prízemí a dve v podkroví)
 • spoločenská miestnosť spojená s kuchyňou
 • vstupná predsieň
 • hospodárska budova s WC
 • sauna so sprchou

  Je vybavená vkusným celodreveným nábytkom. V spoločenskej miestnosti je krb, ktorý vykuruje prízemie aj poschodie. Kuchyňa je vybavená sporákom, dresom s tečúcou úžitkovou vodou (len v letných mesiacoch), kuchynskou linkou a kompletným riadom. Izby sú vybavené váľandami, stolíkmi a skriňami. Spolu je na chate 16 spacích miest. Na požiadanie je možnosť zapožičania agregátu na výrobu elektrickej energie.

  Charakteristika okolia

  Chata je situovaná do pekného prostredia, od ostatných chát v lokalite je oddelená lesom. V lete je prístup možný autom po lesnej ceste až ku chate. V zime je chata posledné 2 km prístupná pešo, alebo terénnym vozidlom. Bezprostredné okolie chaty je zatrávnené a upravené, dajú sa tu hrať loptové hry. V ústraní je zastrešený altánok so sedením a veľkým ohniskom v strede. Možnosť zapožičania kotlíka na varenie gulášu. Chata je vhodná ako aj pre rodiny s deťmi, rodinné rekreácie, tak aj pre firemné akcie s väčším počtom ľudí. Sauna je celodrevená s výhrevným telesom na drevo a studenou sprchou.
  Okolitá nádherná príroda poskytuje množstvo možností na kratšie či dlhšie turistické výlety, ako aj na prechádzky po okolí, ktoré sa v sezóne dajú spojiť so zberom húb. Po turistickom chodníku sa dá dostať do Jánskej doliny a za 1 a pol hodiny na termálne kúpaliská v Liptovskom Jáne. Turistické vyznačené trasy sú na hrebeň Nízkych Tatier, do Malužinej či Nižnej Boce. Obľúbená turistická trasa je na vrch Slemä, kde sú pozostatky havarovaného lietadla z 2. svetovej vojny, alebo ďalej na masív Ohnište, kde sa nachádza krasová priepasť a známe „Okno“.


  Objednávka chaty e-mailom, prostredníctvom formulára,
  alebo telefonicky na čísle: 0445223837 •      
  Aktualizované:
  © Urbárske pozemkové spoločenstvo Liptovská Porúbka